CR2512FR039E04Z
Mfr.Part #:
CR2512FR039E04Z
Datasheet:
Description:
Chip SMD Resistors 2512(6432 Metric) SMD/SMT Thick Film 39 mΩ 1 % 1 W 1800 ppm/℃
ParameterValue
Tolerance1 %
Height - Seated (Max)0.65 mm
Max Operating Temperature155 °C
Min Operating Temperature-55 °C
Resistance39 mΩ
Power Rating1 W
Composition(Kit Type)Thick Film
Temperature Coefficient1800 ppm/℃